Kevés adat!
Kérem adjon meg több adatot.
Bezárás
Kevés adat!
Kérem adjon meg több adatot.
TERMÉK KERESÉSE
TOVÁBB A RÉSZLETES KERESŐHÖZ
Elérhetőségünk:
Nyitvatartásunk:
H-P: 8:00-17:00
Sz  : Zárva
Cím: 8000 Székesfehérvár Móri út 154.

Tárolási szolgáltatás




Bővítettük a termék átvételi lehetőségeket!


Csomagküldő szolgáltatás Személyes átvétel vagy azonnali felszerelés székesfehérvári szervizünkben Személyes átvétel csomagátvételi pontokon az ország több pontján

További információkért kattintson a szállítás menüpontra.




 

Mit jelent az abroncson a címke?

Az Európai Unió döntése alapján a 2021 május 1. után készült új gumiabroncsokra új típusú gumiabroncs címkét kell ragasztaniuk a gyártóknak. Az új rendelet célja, hogy az uniós fogyasztók számára láthatóbbá és hozzáférhetőbbé tegye a gumiabroncsok címkéjét, és ezáltal növelje a fogyasztók tudatosságát a gumiabroncsok címkéjével kapcsolatban.

Az új EU gumiabroncs címke előnyei

Az EU gumiabroncs címke lehetővé teszi az uniós fogyasztók számára, hogy megalapozott döntéseket hozzanak a gumiabroncsok vásárlásakor. Ilyen például az üzemanyag-hatékonyabb gumiabroncsok mérlegelése, ami mind a végfelhasználók, mind a kereskedelmi felhasználók számára mind a költségek, mind a károsanyag-kibocsátás szempontjából jelentős megtakarításokat eredményezhet. A jobb vizes tapadás révén javul a közúti biztonság, miközben a zajszintre vonatkozó információk segítenek csökkenteni a közlekedéshez kapcsolódó zajszennyezést.

Információk a havas és jeges tapadási piktogramokról

2021 . május 1-jétől a hópehely ikon (3PMSF) a meghatározott téli körülmények között tesztelt és az előírt komoly hóviszonyoknak megfelelő téli és négyévszakos gumiabroncsok esetében lesz feltüntetve.

A jeges tapadási ikont a meghatározott jégen tapadási teszttel igazolt kiemelkedő jeges teljesítménnyel rendelkező téli gumiabroncsok esetében kell feltüntetni. Ezeket az abroncsokat kifejezetten jéggel és tömör hóval borított útfelületekre tervezték, és csak nagyon szigorú éghajlati körülmények között (pl. nagyon hideg hőmérséklet az északi országokban) használhatók. A jeges tapadású gumiabroncsok kevésbé szigorú éghajlati körülmények között (pl. nedves körülmények között vagy melegebb téli hőmérsékleten) történő használata nem optimális teljesítményt eredményezhet, különösen a nedves tapadás, a kezelhetőség és a kopás tekintetében.

EPREL adatbázis

EPREL – European Product Registry for Energy Labelling

Fő cél: A fogyasztók képesek lesznek a termék adatbázisban energiacímkéket és termékinformációs lapokat keresni. Az új EU-s abroncscímkéken feltüntetett QR-kód révén a fogyasztók hozzáférhetnek a megfelelő gumiabroncs-információkhoz, és letölthetik a vonatkozó információkat.

  • A beszállítóknak (gyártóknak, importőröknek vagy meghatalmazott képviselőknek) regisztrálniuk kell gumiabroncsukat, mielőtt azokat az európai piacon értékesítik.
  • A gyártók 2020. október 2. óta regisztrálhatják cikkeiket.
  • A fogyasztók 2021 . május -jétől férhetnek hozzá az EPREL adatbázishoz. Az adatbázis egy nyilvános internetes portálon keresztül lesz elérhető.
    •  




 

Hogy nézett ki a régi a címke?

A jelenleg érvényben lévő új címke elődjét a 2012 július - 2020 május közötti időszakban készült gumiabroncsokra alkalmazták Igyekszünk megismertetni Önnel ennek a funkcióját, jelöléseit.

Az abroncs címkét azért vezették be, hogy a gumiabroncs vásárlók objektíven, összevethető értékek alapján tudjanak választani, ne csak az ár, vagy a márkanév ismertsége legyen az egyetlen iránymutató a vásárláskor.

A gumiabroncsok futófelületén elhelyezett abroncscímke a gumiabroncs alábbi tulajdonságait tünteti fel:

A gumiabroncs üzemanyag hatékonysága:

Amit erről érdemes tudni, az az, hogy az egyes betű osztályok közötti átlagos üzemanyag spórolás 5 liter körüli fogyasztású autók esetében 0,1 liter, 10 liter átlagfogyasztás esetében kb 0,2 liter lehet, a gumiabroncs azonos körülmények közötti használata esetén. A fogyasztáscsökkenés a betűrend szerint visszafelé haladva érvényesül!

A gumiabroncs nedves tapadása:

A különböző gumik anyaga, illetve mintázata közötti különbség különböző fékutakat jelent nedves körülmények között. A nedves tapadás betűjelével erről tájékoztatja önt a gyártó. A betűkkel jelölt kategóriák között kb 4,5 méteres fékút növekedés mérhető megfelelően működő fékberendezés esetén.

Döbbenetes, de ez azt jelenti, hogy míg egy A jelű gumi a legoptimálisabb nedves fékutat garantálja, addig egy G jelű gumiabroncs ehhez képest mintegy 18 méterrel hosszabb távon állítja meg az autót. Ez egy csuklós busz hossza!

A gumiabroncs által keltett külső zaj mértéke:

Fontos tudnivaló, hogy a keltett zaj tekintetében nem a kocsiszekrényben hallható zaj mértékét jelölik, hanem a gumi által keltett külső zajterhelést, ami manapság már környezetterhelő jelentőséggel bír, főképp az autópályák környezetében. A gumi által keltett külső zajt több paraméter is okozhatja, pl a mintázata, vagy az oldalfalon található feliratok síkból történő kiemelése. A jelölésről azt kell tudnunk, hogy a besötétített hanghullámok növekvő száma zajnövekedést jelöl.

A 3 hanghullámmal jelölt gumi zaja már eléri az Unióban elfogadott maximális határértéket, 2016-tól pedig már a határértéken túl lesz!

A 2 hanghullámos ennél 3 decibellel halkabb, az 1 hanghullámos pedigt több, mint 3 decibellel halkabb gumit jelöl.

összefoglaló táblázat egy gumiabroncs címkéjén feltüntetett adatokról: